Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Imigrační kvóty jsou výsměch občanům i uprchlíkům

23. 09. 2015 9:11:00
Ministři vnitra Evropské unie přehlasovali Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko v záležitosti povinného přerozdělování migrantů.

Došlo tak na slova euroskeptiků, kteří již v roce 2009 varovali, že přijetím Lisabonské smlouvy k tomuto může dojít. Pochopitelně tehdy nás elity ujišťovaly, že nic takového není možné a že jde o strašení. Stejně tak nás ujišťují i teď, že kvóty jsou dočasné, že imigraci lehce zvládneme a že nám nic nehrozí. A hlavně se nemáme, teď už ale doopravdy, nechat strašit zlými xenofoby.

Zkusme se na celou věc podívat trochu neutrálně. I když to samozřejmě nejde, alespoň se o to pokusím. Do Evropy každý den přijíždějí tisíce lidí. Jen v samotný den jednání přišly spousty dalších. Jsou mezi nimi lidé z válečných oblastí, ekonomičtí imigranti, lidé, kterým i ve stabilní zemi může hrozit nebezpečí. Jedno mají společné. Všichni chtějí do Německa a Švédska. Nehledě na jejich původ má to podstatný háček. Je jich moc. A to nejen těch, kteří již na cestu vyrazili nebo v Evropě jsou, ale i těch, kteří jsou chudí a jsou zatím doma.

Nemusíme řešit, jestli je někdo terorista, uprchlík, vypočítavec nebo cokoliv jiného. Dívejme se na čísla. V Africe žije přes miliardu chudých lidí. Na Blízkém východě další stovky milionů. Co kdyby se jen desetina z nich rozhodla, že chtějí odejít do Evropy? Mnoho lidí již vidělo slavné "video s kuličkami". Autor nám velmi jednoduchou formou ukazuje, že opravdu není možné přestěhovat obyvatele chudých zemí do těch bohatých. A nejen to. V chudých zemích je tak rychlý populační přírůstek, že bychom nestíhali ani brát ty nově narozené.

Co z toho plyne?

Za prvé to, že dnešní pojetí imigrace evropských elit je naprostý nesmysl. Nejsme schopni vzít ani maličký zlomek těch, kdo by k nám chtěli. Ti, kteří k nám přišli nejsou ani kapkou v moři. Možná tak zrnkem soli v oceánu. Pro nás v Evropě však i to zrnko, které pro třetí země neznamená nic, představuje velkou zátěž. Finanční i kulturní. Ukončení politiky otevřených dveří je tedy nevyhnutelně jediné řešení. Za druhé nám vyvstane otázka, co s těmi, kteří již v Evropě jsou. Zde se názory rozdělí na dva. Jeden tzv. morální bude tvrdit, že se o ně musíme postarat. Na druhou stranu, co je na tom morálního? Proč se starat o ty, kteří jsou zde a ne o ty, kteří měli tu smůlu zůstat v Eritreji? Proč právě o ty, kteří porušili zákony a často agresivně prošli třeba do Maďarska. Je to morálnější pomoci člověku jen protože si to vydupal a druhému, který mlčel, ne? Nemyslím si. A i kdybychom to chtěli udělat, tak nikdy nezastavíme příchod těch dalších, kteří uvidí, že se zde dostává každému štědré péče na účet evropských živnostníků a zaměstnanců.

Tudíž nezbyde než začít respektovat to, čemu se před rokem říkalo hranice a migranty navracet zpět. Už slyším: "Musíme jim přece pomoci". Souhlasím, ale je pomoc a pomoc. Pokud někdo prchá před válkou, představuji si, že mu dáme jídlo, léky, šaty a provizorní střechu nad hlavou. A to v bezpečné zemi. To však nemusí a ani nemá být země bohatá. Austrálie nám ukázala, že jakmile začala uprchlíky ubytovávat v centrech v bezpečných třetích zemích, neměla již letos žádné utonulé na moři. Prostě od té doby přestali připlouvat. To samé řešení lze použít i pro imigranty v Evropě. Je to také jediná šance, jak oddělit uprchlíky od ekonomických imigrantů, kterým by nic nepřineslo přemístit se do bezpečí v chudé zemi. Nebo si snad politici opravdu myslí, že poznají kdo je kdo při interview s člověkem bez jakýchkoli dokladů?

K čemu jsou tedy kvóty?

Jak jsem naznačil v nadpisu, kvóty jsou výsměch. Jak občanům, kteří se cítí podvedeni a znechuceni arogantním jednáním politiků, tak i migrantům. Proč? Nejdříve se opět vrátím k Austrálii. Ta na rovinu řekla nepříjemnou pravdu: "Pokud připlujete do Austrálie bez víza, neusídlíte se zde." Možná pro někoho tvrdé, ale rozhodně upřímné. Naproti tomu vyznavači tzv. "Evropských hodnot" pokrytecky hlásali: "Přijďte, nikoho neodmítneme." Trvalo pár týdnů než tito lidé okamžitě otočili. Škoda již však byla udělána a trestáni mají být všichni. Občané i migranti mají trpět nabubřelostí evropských vůdců.

Kvóty jsou vysoce asociální

Kromě toho, že lidé zejména ve východní Evropě se současnou imigrací nesouhlasí, je tu další problém. Kvóty jsou vysoce nemorální. Austrálie tím, že přestala migranty přijímat doma a zřídila centra v chudých zemích, ušetřila desítky milionů dolarů. Pro Evropu pochopitelně platí to samé a sami představitelé válkou zmítané Sýrie nám to připomínají. Nehledě na to, že ti opravdu chudí, kteří si nemohou dovolit zaplatit pašerákům, zůstávají na místě. V praxi pak dochází k tomu, že člověk, který v bezpečném Srbsku arogantně křičí "Germany, Germany", dostane stovky eur a děti v Jordánském táboře nemají pomalu co pít.

Co dál?

Ukazuje se, že všichni politici nakonec obrací. I ti nejzatvrzelejší už uznali, že velká část imigrantů neprchá před válkou. Hranice se uzavírají a přijímání pomalu ustane. A myslím, že bychom měli zahodit tu falešnou masku solidarity a nepáchat další škody ve vztazích mezi Evropskými národy. Zapomeňme na nicneřešící kvóty a jakékoli přerozdělování. Jediné řešení je nabídka bezpečného života v chudých zemích, kterým se zvládnutím uprchlické vlny pomůžeme. Jedině pak si budeme moci s klidným svědomím říci, že jsme udělali maximum, protože udržíme v Evropě přátelské vztahy a zároveň ušetříme prostředky pro násobně větší množství lidí v nouzi. Nemluvě o konci úmrtí na moři a zastavení byznysu pašeráků.

Autor: Miroslav Jahoda | středa 23.9.2015 9:11 | karma článku: 34.69 | přečteno: 883x

Další články blogera

Miroslav Jahoda

Češi - opět největší rasisté?

Česká média obletěl výzkum o údajném rasismu Evropanů, vytvořený Harvardskou univerzitou. "Nejhůře" z něj mají vycházet právě Češi. Bylo by tedy dobré podívat se, co vlastně profesoři z Harvardu zjistili.

14.7.2017 v 15:16 | Karma článku: 44.01 | Přečteno: 4206 | Diskuse

Miroslav Jahoda

Itálie volá o pomoc kvůli náporu migrantů. Austrálie ji nabízela už před lety.

Tento týden přišla Itálie s prosbou o pomoc EU kvůli rekordním počtům připlouvajících imigrantů. Roky však tolerovala doslova přivážení migrantů z Afriky a nevyužila žádné racionální řešení tohoto problému.

29.6.2017 v 21:19 | Karma článku: 44.70 | Přečteno: 3611 | Diskuse

Miroslav Jahoda

Proč bohatí daně neplatí

"Bohatí lidé neplatí daně." Zaklínadlo všech marxistů, burešů a zelených dobrosejů. Mají do určité míry pravdu. Bohatí daně neplatí z mnoha důvodů.

23.2.2017 v 12:52 | Karma článku: 42.11 | Přečteno: 3641 | Diskuse

Miroslav Jahoda

Za kritiku "životního stylu" vězení?

Všímám si snahy deníku Echo, který si pravděpodobně jako jediný v mainstreamovém mediálním prostoru kriticky všímá extremistického návrhu ministra Pelikána na široké omezení svobody slova. Řeč je o jeho "hanobení životního stylu".

1.5.2016 v 20:51 | Karma článku: 44.78 | Přečteno: 4602 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jana Veselá

Dva kouzelníci, jeden bavič a krásná modelka v Jablonci nad Nisou

Dva kouzelníci, jeden bavič a krásná modelka v Jablonci nad Nisou, v podání - Pavel Kožíšek , Matyáš Kožíšek , asistentka Hana Mašlíková Reinders , Vladimír Hron a taneční škola X-Dance......

19.11.2017 v 8:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 118 | Diskuse

Pavel Chalupský

Když muž miluje muže a žena ženu.

Úkolem a snad i údělem blogera, je nastolovat i kontroverzní témata, zamyšlení, která nejdou s davem a jsou většinovou společností tabuizovaná, či neakceptována. Někdy je nutné plavat proti proudu.

19.11.2017 v 7:02 | Karma článku: 9.19 | Přečteno: 406 | Diskuse

Václav Dlouhý

KOKOTSTARY@GMAIL.COM

Aplikace. Registrace. Zadejte heslo. Heslo musí obsahovat malé a velké písmena, číslice a znaky. Aplikace se aktualizuje. Vítejte. Kupte si nové pyžamo. Kupte si pozemek v Horní Dolní. Kupte si kočkodána. Zadejte heslo...

19.11.2017 v 0:56 | Karma článku: 21.32 | Přečteno: 589 | Diskuse

Karol Wild

Nevýhoda pana Drahoše

Prezidentský kandidát pan Jiří Drahoš byl podroben pečlivému zkoumání při návštěvě Olomouce. Časopis Respekt si všiml, že nerad zvedl prsty na vítězství, byl nedochvilný a není šoumen.

18.11.2017 v 21:30 | Karma článku: 20.67 | Přečteno: 1606 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Samomluvy Miroslava Macka“

Kniha českého stomatologa, bývalého politika, publicisty, překladatele a politického komentátora Miroslava Macka „Samomluvy Miroslava Macka“ je podivuhodná. Pobaví, rozesměje, inspiruje i obohatí, neboť je plná životní moudrosti.

18.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 20.48 | Přečteno: 642 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2429
"Jsou tři druhy hodnot, které potřebujete v jakékoli práci na světě: kapitál, vědomosti a svoboda." Tomáš Baťa


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.